Нефтохимик изравни серията с Дунав

Нефтохимик изравни серията с Дунав - E-Burgas.com
Баскетболистките на Нефтохимик победиха Дунав във втората среща от серията до три победи за шампионската титла на България. Бургазлиики владееха инициативата почти през целия мач и заслужено триумфираха при краен резултат 75:68. В началото на пръвата част русенки имаха леко надмощие и поведоха, но в края Нефтохимик успяха да преодолеят първоначалното си стъписване и завършиха частта с преднина  - 20:15. Втората четвърт беше равностойна и двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 42:40 за Нефтохимик. През третият период Дунав на два пъти успя да поведе в резултата, но Нефтохимик веднага обръщаше в своя полза, като  разликата достигна пет точки. След 30 минути в зала „Бойчо Брънзов” домакините имаха аванс - 62:59. Последната четвърт премина при най-малка резултатност, но бургазлиики показаха повече нерви и успяха да стигнат до крайната победа - 75:68. За Нефтохимик най-точна бе Виве Кай-Ребане с 23 точки, а Ашли Гейл добави 17. За Дунав Кристина Сантяго вкара 17. Третият мач от серията е на 30 април от 18.00 часа в залата на Дунав в Русе.