Нафтата загуби морската битка. Неадекватен съдия поряза бургазлии (Галерия)

Нафтата загуби морската битка. Неадекватен съдия поряза бургазлии (Галерия) - E-Burgas.com
Три отбора се изравниха на върха Отборът на Нефтохимик загуби важни три точки в борбата за мечтаното завръщане в “А” група. “Шейховете” паднаха с 0:2 от Спартак Варна като домакини на стадион “Нефтохимик” в квартал "Лазур". В същото време отборът на Банско победи като гост втория до този момент Раковски и така трите отбора се изравниха на върха в класирането. В Бургас гостите от Спартак поведоха още през първото време с два гола на Георги Димитров. Домакините от своя страна имаха основателни претенции за две неотсъдени дузпи от главния съдия Никола Атанасов. През второто полувреме отборът на Нефтохимик показа хъс и желание за обрат, но не можа да стигне дори до гол. С пропуски през вратата на варненци се отличи Любомир Божинов, който в изпусна от 3 метра малко след почивката. В самия край на срещата Никола Атанасов все пак посочи 11-метров наказателен удар за домакините, който бе превърнат в гол от Любо Божинов. Футболистите на Нефтохимик бързо взеха топката от вратата на Спартак и тръгнаха към центъра, но точно в този момент съдията на срещата нареди дузпата да бъде пребита заради неизвършена смяна. Последваха протести на домакините и в крайна сметка при втория си опит от бялата точка Любо Божинов пропусна. След края на мача Никола Атанасов бе бурно освиркван, а футболистите на Нефтохимик бяха изпратени с аплодисменти.