На езеро Мандра тече републиканското първенство по спортен риболов. Организаторите поеха ангажимент след финала да не останат отпадъци

На езеро Мандра тече републиканското първенство по спортен риболов. Организаторите поеха ангажимент след финала да не останат отпадъци - E-Burgas.com

На езеро Мандра край Бургас в момента се провежда II кръг от Републиканското първенство по спортен риболов в дисциплината „плувка“, част от държавния спортен календар на Българската федерация по риболовни спортове. Състезанието събира участници от различни клубове и е сред значимите събития в календара на спортния риболов у нас.

 

Тази година наред със спортната част внимание е насочено и към състоянието на терена след приключване на надпреварата.

 

Миналата година след състезанието на място останаха обозначителни номера, залепени с тиксо, както и други следи от организацията, което предизвика недоволство сред част от посетителите и хората, които посещават района на езерото.

 

След разговор между репортер на e-Burgas и Красимира Кънчева от организацията на първенството е поет ангажимент след приключване на състезанието районът да бъде почистен изцяло и да не останат отпадъци, включително всички поставени номера и маркировки за обозначаване на състезателните места да бъдат премахнати.

 

Това е добър знак, защото подобни прояви носят спортен дух и популяризират риболова, но уважението към природата остава част от организацията и отговорността към мястото.

 

e-Burgas пожелава успешно провеждане на състезанието, коректна надпревара и слука на всички участници. Надеждата е след финала на брега на Мандра да останат само добри впечатления и спортни емоции.

 

Галерия
Коментари

Още от последните новини