Миньор спря Черноморец за Европа

Миньор спря Черноморец за Европа - E-Burgas.com
[caption id="attachment_12432" align="alignleft" width="265" caption="снимка: Sport1.bg"][/caption]

Миньор и Черноморец завършиха наравно 1:1 в първи мач от 26-тия кръг на А група, игран на „Стадиона на мира“ в Перник.

„Акулите“ бяха по-добрият отбор през по-голямата част от двубоя, но стигнаха само до хикс, което означава загуба на две точки в борбата им за участие в евротурнирите през следващия сезон.

През първата част на мача Черноморец бе по-активният отбор, но най-опасното положение бе за Миньор. В 36-а минута Том изведе Брахими в добра позиция, Колев излезе да го посрещне, Брахими прокара топката покрай тялото му, но тя срещна левия страничен стълб.

В началото на второто полувреме двата отбора играеха предпазливо и не се стигаше до опасни положения. Миньор обаче успя да открие резултата в 68-а минута. След центриране от корнер на Милен Василев, Борислав Стойчев отклони топката, която влезе в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Колев.

След попадението „акулите“ сериозно натиснаха своя съперник и логично стигнаха до изравнително попадение в 83-а минута. Ванчо Траянов сгреши на два метра пред наказателното поле и позволи на Паланков да изравни с удар в долния десен ъгъл.

До края футболистите на Херо опитаха да вкарат и победен гол, но не съумяха и в крайна сметка двубоят завърши 1:1.

Източник: gong.bg