Лудогорец триумфира на „Лазур“ за историческия си требъл

Лудогорец триумфира на „Лазур“ за историческия си требъл - E-Burgas.com
Само година, след като влезе в "А" група, Лудогорец успя да стане шампион, носител на Купата и Суперкупата на страната. "Орлите" от Разград спечелиха финала за Суперкупата с 3:1 срещу Локомотив (Пловдив) на бургаския стадион "Лазур". Срещата започна на много високо темпо и голът не закъсня. В 10-ата минута след страхотна атака на Лудогорец, топката премина през Емил Гъргоров през Марселиньо, който с пета пусна към останалия сам Кайшара, а последния залъга Господинов и откри резултата. Само 3 минути по-късно обаче Даксон да Силва изравни резултата след отлично изпълнение от пряк свободен удар. Последваха по-спокойни минути, за да дойде 43-ата, когато първо Марселиньо нацели напречната греда, а послед Емил Гъргоров овладя топката и отново изведе разградчани напред в резултата. След почивката темпото значително спадна. В 54-ата минута Марселиньо стреля опасно с глава, а малко по-късно Тасио също пробва своя удар, но без успех. Така се стигна до последната минута, когато след груба грешка на защитата на Локомотив, топката попадна в Марселиньо, който напредна и с техничен удар фиксира крайното 3:1 за Лудогорец и донесе трети трофей във витрината на тима от Разград. снимка: football24.bg