Фенове на Ботев заливат бургаските плажове, хотели и капани

Фенове на Ботев заливат бургаските плажове, хотели и капани - E-Burgas.com
17 000 пловдивчани се очаква да подкрепят любимия си отбор за мача с Щутгарт botev Туристическият бизнес в Бургас се подготвя за доходоносен 1 август благодарение на футбола, съобщава Bulgaria ON AIR. Ботев Пловдив си осигури среща край морето с именития германски „Щутгарт” в третия квалификационен кръг на турнира Лига Европа. Пловдивският тим домакинства международните си мачове на 18-хилядния стадион „Лазур” в едноименния квартал до Морската градина и вече два пъти „заля” 60% от трибуните срещу по-слаби съперници. По 10-11 хиляди жълто-черни фенове се изсипаха за победите над казахстанския „Астана” с 5:0 (общ резултат 6:0) и снощи срещу босненско-хърватския „Жрински” (Мостар) с 2:0 (3:1). Извън съмнение е, че за големия мач идния четвъртък капацитетът на „Лазур” ще е запълнен. Поради буферните зони за сигурност в публиката се използват малко под 17 000 места. Очаква се и секторът за гости да е изцяло зает от задължителен минимум 900 зрители, а част от германците да пристигнат с екскурзии за повече от един ден. Измеренията на израза „Ден година храни” за хотели, заведения, други атракции, търговия, транспорт в община Бургас трудно могат да се калкулират авансово. Преките приходи за „Ботев” следва да са 7-цифрени. Най-солидни финансови постъпления за клуба-домакин идват от продажбата на търговските права за мача, а в това отношение германските телевизии и рекламодатели са сред най-щедрите. Отделно, сумата от пласирани билети ще надхвърли 300 000 лева, в зависимост какви цени ще определят от „Ботев”.