Дрийм тийма на Дочев с драматична победа в Добрич, десети пореден успех за бургазлии - E-Burgas.com

Волейболистите на Нефтохимик 2010 (Бургас) записаха 5-а поредна и общо 10-а победа в Суперлигата на България. Възпитаниците на треньора Петър Дочев направиха невероятен обрат от 0:2 до крайното 3:2 (22:25, 18:25, 25:22, 25:16, 15:9) като гости на шампиона Добруджа 07 (Добрич) в дербито на междинния 17-ия кръг, играно тази вечер в пълната зала "Добротица".

Въпреки това, бургазлии остават на 6-о място във временното класиране с 10 победи, 6 загуби и 28 точки, но и мач по-малко. Добруджа продължава да е 4-и в таблицата с 12 победи, 5 загуби и 37 точки. В редовния 18-и кръг Нефтохимик ще е домакин на коравия тим на Тетевен Волей, докато шампионите ще гостуват на слабака Славия. Двете срещи са в петък (10 февруари).

Домакините от Добруджа започнаха отлично мача. След силна серия от начален удар на Жулиен Георгиев шампионите поведоха с 5:1 в първия гейм. Волейболистите на Нефтохимик отговориха подобаващо и успяха да изравнят при 12:12. До края на гейма бургазлии бяха тези, които направиха повече грешки и логично загубиха първата част. Смените на Мирослав Живков също бяха навременни и успешни за крайното 25:22 в тяхна полза. В началото на втората част Добруджа напълно разпиля своя съперник и дръпна с 12:4. От Нефтохимик успяха да се стопят разликата само до 2 точки, но нямаха сили за нещо повече. Силният сервис и най-вече защитата на шампионите, 7 блокади само във втория гейм, отново дадоха предимство на шампионите и те поведоха с 2:0 след 25:18.

Добрата игра на Добруджа продължи и в началото на третия гейм. Домакините имаха леко предимство от 2-3 точки до решителната част на частта, когато бургазлии успяха да изравнят. В момент, в който феновете в залата очакваха чиста победа за своя отбор, играчите на Нефтохимик се оказаха по-концентрирани, стабилизираха посрещането си и не позволиха срещата да завърши - 25:22 и 2:1. При това развитие на мача психологическото предимство определено бе на страната на гостите от Бургас, които се събудиха в четвъртия гейм и за първи път в мача контролираха играта. Нефтохимик натрупа солиден аванс в средата на частта и прати мачът в тайбрек след убедително 25:16. Петият решителен гейм започна изключително оспорвано. При 7:6 за Нефтохимик Валентин Братоев получи червен картон за бурна реакция спрямо съдийско решение. Това, обаче, не повлия и по-големия опит на Нефтохимик си каза думата и те спечелиха с 15:9, а с това и мача с 3:2.

ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 2:3 (25:22. 25:18, 22:25, 16:25, 9:15)
ДОБРУДЖА 07: Денимир Димитров, Жулиен Георгиев, Димитър Маринков, Мартин Мечкаров, Илия Петков, Алекс Грозданов - Христо Христов-либеро
Старши-треньор: Мирослав Живков

НЕФТОХИМИК 2010: Георги Братоев, Жани Желязков, Мартин Пенев, Георги Петров, Николай Николов, Красимир Гайдарски - Мартин Иванов-либеро
Старши-треньор: Петър Дочев.

Източник: Sportal.bg