Черноморец смачка Монтана, стиска палци за ЦСКА

Черноморец смачка Монтана, стиска палци за ЦСКА - E-Burgas.com
Черноморец победи с 4:1 Монтана като гост в от 30-ия кръг на "А" група. Със спечелените три точки акулите се класираха на четвърто място в крайното класиране на елитната дивизия. Бургазлии ще се класират за Европа само, ако ЦСКА стане шампион. Самата среща се разви отлично за акулите. Първото попадение вкара Преслав Йорданов още във втората минута. Централният нападател на гостите се възползва от центриране на арменеца Мелконян и след удар с глава реализира. Деветнайсет минути по-късно отново Йорданов бе главно действащо лице, след като успя да се пребори с бранител на домакините и подаде към Аатиф Шаешу, който вкара на празна врата. В 55-ата минута домакините върнаха едно попадение. Даниел Гаджев попаде към резервата Димитър Воденичаров, който без проблем простреля Стоян Колев. Десет минути по-късно дойде преломният момент в мача. Стражът на домакините Ивайло Яначков получи директен червен картон за игра с ръка извън наказателното поле. От фаула Николай Николов покачи на 3:1 за Черноморец. Крайното 4:1 оформи Венци Христов в 85-ата минута. МОНТАНА - ЧЕРНОМОРЕЦ 1:4 0:1 Преслав Йорданов 2 0:2 Аатиф Шаешу 21 1:2 Димитър Воденичаров 55 1:3 Николай Николов 65 1:4 Венци Христов 85