Черноморец с трудна, но сладка победа над Монтана

Черноморец с трудна, но сладка победа над Монтана - E-Burgas.com
[caption id="attachment_47558" align="aligncenter" width="560"] Яни Пехливанов отбелязва във вратата на Монтана за 1:0[/caption] Отборът на Черноморец победи трудно Монтана с 1:0 в мач от 20-тия кръг на А група. По този начин „акулите“ взеха първи три точки през пролетния полусезон. От началото на 2013 бургазлии бяха записали четири поражения – от Левски, ЦСКА, Ботев Пловдив и Локо Пловдив, но с гол на Яни Пехливанов спечелиха първите си точки през пролетта. Мачът не бе никак лесен за домакините, нито за публиката, която стана свидетел на посредствен футбол и малко положения. В големи периоди двубоят бе напълно равностоен, а отборът на Монтана изпусна няколко добри положения. Единственият гол падна в 29-а минута, когато след центриране на Ванчо Траянов, Цветомир Цонков отклони с глава към Яни Пехливанов, който също с глава от 2-3 метра вкара за 1:0. През второто полувреме имаше доста положения пред вратата на Стоян Колев, който обаче не позволи топката да мине зад него. В последните 10 минути натискът на гостите се засили, но Михов и Младенов не успяха да реализират и така Монтана остана с празни ръце от мача в Бургас. В класирането Черноморец е на седмо място с 30 точки, преди изиграването на утрешните мачове от 20-тия кръг.