Черноморец изравни на Берое след невероятна драма на „Лазур“

Черноморец изравни на Берое след невероятна драма на „Лазур“ - E-Burgas.com
Черноморец /Бургас/ показа харектер и се добра до равенство 2-2 срещу „Берое” /Стара Загора/ в мач от 19-ия кръг на А група. Срещата се игра пред 3000 зрители на стадион "Лазур". Още в 1-та мунита Самвел Мелконян пропусна да даде преднина на „акулите” след като от 10 метра не успя да уцели рамките на вратата. Изненадващо в 10-та мунита гостите поведоха след гол на Димитър Везалов с глава след центриране от фаул. До края на полувремето „Черноморец” натисна своя съперник, но до изравняване на резултата не се стигна. В 43-та минута реферът Атанас Димитров не отсъди 100% дузпа за домакините и с това сложи началото на грешните си отсъждания. Второто полувреме започна с изключително глупава постъпка на голмайстора Везалов, който изрита без топка Телкийски и закономерно бе изгонен. Противно на всякаква логика гостите стигнаха до втори гол след едва втория си удар към Стоян Колев. Давид Каядо стреля от около 26 метра и завари неподготвен вратаря на домакините, за да направи резултата 0-2. След този гол „Черноморец” се вдигна и натика съперника в собственото му наказателно поле и стигна до гол на Преслав Йорданов, който бе отменен заради спорна засада. Логичното се случи и в 83-та минута. След прекрасен пробив  и кинжален удар на Венци Христов, домакините намалиха - 1:2. В 85-та минута бе поредното  спорно положение в ущърб на „Черноморец”. Преслав Йорданов отбеляза с глава, но асистент арбитъра  отново отсъди несъществуваща засада. Все пак правдата възстържествува и Асис  изравни в добавеното време 2-2. "Изхабих много нерви, но сигурно има причина за това. Няма да позволя да се подиграват с Черноморец. Имам изключително много претенции към съдийството. Имаше нарушение в наша полза при първия гол на Берое, след това не ни дадоха чиста дузпа. Не мога да коментирам за двата гола, които ни отмениха, защото трябва да изгледам видеозаписа, но съдийството беше тенденциозно. Не обвинявам моите футболисти, защото те се постараха, но с такова съдийство няма как да победим", каза треньорът на Черноморец Димитър Димитров след края на двубоя.