Черноморец /Бургас/ взе морско дерби във великолепен мач

Черноморец /Бургас/ взе морско дерби във великолепен мач - E-Burgas.com
Черноморец /Бургас/ се наложи с 3:2 над Черно море в мач от 23-ия кръг на "А" група. Срещата бе и един от най-качествените двубои играна в елитното първенство през тази пролет. Двубоят започна с натиск на домакините. В 34-ата минута Рикардо Асис откри резултата. В 53-ата минута той асистира на Аатиф Шаешу за 2:0. Нападателят на гостите Мирослав Манолов върна интригата в срещата в 70-ата минута, правейки резултата 2:1. Само 13 минути по-късно Шаешу се възползва от груба грешка на Александър Александров, открадна коженото кълбо в центъра на терена, проби и поднесе топката на Костадин Дяков, който майсторски я бутна за трети път в мрежата на гостите. В 87-ата Самуел Камазола върна интригата след великолепен гол. До края на срещата обаче резултатът остана непроменен. Така Черноморец се върна на третото място в класирането на родната "А" група.