Бургаската каратистка Теодора Тодорова стана световен шампион в зала "Младост" (Снимки)

Бургаската каратистка Теодора Тодорова стана световен шампион в зала

Общо 9 златни медала за България на Световното по Шотокан

Теодора Тодорова от бургаския клуб "Ронин" стана световна шампионка по карате. Бургаското момиче спечели медал в дисциплината ката при кадетите във възрастова група 14-15 г. и вицешампионка в отборната  надпревара на кумите. Състезателят на "Ронин" Алекс Михалев стана втори в дисциплината кумите  и трети  в отборното, а Лора Банчева, пак от бургаския клуб, е трета отборно на кумите.

Общо 9 златни медала завоюва българският национален отбор по шотокан карате до на 24-то световно първенство, което се проведе от 7 до 9 октомври  в бургаската зала "Младост". Нашите каратеки са втори по брой златни медали след фаворитите от Румъния.

Българският национален отбор грабна  осем златни медала при мъжете и жените, сред които пет  индивидуални и три  отборни: Андриана Ганева - категория "Жени Оупън", Любомир Нецов - категория "Мъже Оупън", Емануил Димитров - категория "Мъже до 84 кг.", Тодор Събев - категория "Мъже до 67 кг.", Борислава Ганева - Категория "Жени + 68 кг.".

Състезателите на бургаския "Ронин" се представиха отлично и на 9-тата Световна Кохай купа, която се  проведе  преди 24-то Световно първенство по шотокан карате-до. Злато спечелиха Борис Кърджиев, Теодор Гюлиев и Милена Михалева. Стефан Стефанов завоюва второ място на ката. Състезателите на "Ронин" спечелиха и 5 трети места.

В 24-то Световно първенство по шотокан карате-до и 9-та Световна Кохай купа участваха над 1500 състезатели от 45 държави. Българският отбор участва със 70 участници. Престижното състезание бе открито от министъра на младежта и спорта Красен Кралев и кмета на община Бургас Димитър Николов.