Ботев /Пловдив/ нанесе първа загуба на Нефтохимик за 2012 г.

Ботев /Пловдив/ нанесе първа загуба на Нефтохимик за 2012 г. - E-Burgas.com
Нефтохимик допусна неприятна загуба с 0:2 като гост от Ботев /Пловдив/. Срещата от 20-ия кръг на Източната Б група се игра на стадион "Беркут" в Брестник. Срещата започна с натиск от страна на Ботев, като играчите в жълто-черно често си позволяваха да влизат в наказателното поле на бургазлии. Още в 3-та минута те спечелиха корнер, като при изпълнението му играчите на Нефтохимик отново изчистиха в ъглов удар. Центрираната топка бе свалена за Ангел Рахов, който от точката за изпълнение на дузпа, стреля над вратата на гостите. В 7-та минута отново Рахов бе на добра позиция, но този път стреля точно и бе изключително близо до гола. За съжаление на 2-хилядната агитка на пловдивчани бранител в бял екип успя да избие удара на Рахов от голлинията. В следващите минути „канарите“ поеха изцяло инициативата, но сякаш не влагаха достатъчно въображение в предни позиции. Все пак в 40-та минута след едно поредно центриране Деян Христов успя да се пребори с вратаря на гостите Станев и да вкара за 1:0. Щабът на Нафтата скочи да протестира и искаше нарушение в полза на стража, но реферът Ивайло Стоянов бе непреклонен пред натиска, който понесе. Само четири минути по-късно капитанът на Ботев Александър Александров – Кривия отбеляза втори гол. Кривия успя да овладее кълбото в наказателното поле на Нефтохимик и излъга бранител, че ще подава зад гърба си, след което се обърна и простреля Станев за 2:0. В началото на второто полувреме футболистите на Нефтохимик излязоха по-спокойни и не изглеждаха толкова припряни, но това не им помогна да стигнат до чисти ситуации. В 61-та минута Молдованов изскочи зад жълто-черната отбрана, но ударът му бе спасен от вратаря Христо Иванов. Около десет минути преди края на редовното време Рахов успя да се откъсне в предни позиции, но изстрелът му бе избит в корнер. В 86-та минута Деян Христов можеше да отбележи за 3:0, но се препъна и не успя да направи резултата класически. При положението на Христов най-сериозна вина имаше стражът Станев, който изпусна топката пред своята врата. До края пловдивчани останаха по-активни, но след добри изяви на резервата Мариян Огнянов и Димо Атанасов не се стигна до нови голове. Бургазлии доиграха срещата, показвайки сериозна липса на острота в предни позиции. Загубата на трите точки на Нефтохимик в днешния двубой е и първо поражение за шейховете след подновяването на първенството. Днес други два от отборите, явяващи се преки конкуренти на зелените - Етър и Любимец също се издъниха. Любимец падна на собствен терен от Спартак /Вн/, а Етър завърши 1:1 с Добруджа.