Нефтохимик U15 загуби дербито с Черноморец U15

Нефтохимик U15 загуби дербито с Черноморец U15 - E-Burgas.com

Нефтохимик загуби с 0:1 от градския съперник Черноморец, в среща от 17 кръг на Елитното юношеско първенство до 15 години, която се проведе днес, на стадион Черноморец.

Първото полувреме премина при равностойна игра, без сериозни опасности и пред двете врати, но в 39-та минута домакините се възползваха от грешки в защитата на Нефтохимик и решиха резултата в своя полза. През втората част „шейховете“ пропуснаха много добра възможност да изравнят. След като Димитър Жабов стреля от пряк свободен удар, който беше избит от вратаря на Черноморец, пред Даниел Митрев се откри шанс да отбележи на празна врата, но не успя да се възползва.  Няколко минути по-късно Жабов имаше и още една възможност да се разпише. Той проби противниковата защита, но стреля право в ръцете на стража на „акулите“. 15 минути преди срещата той напусна терена, след като получи  тежка травма в коляното.