Нефтохимик разгроми Спартак (Вн) в последния си мач за 2019, на 3 точки е от тройката - E-Burgas.com

Нефтохимик ще зимува на шестата позиция в класирането, след като победи Спартак /Варна/ в последния кръг от есенния дял на Втора лига. На стадиона в Балчик „шейховете“ се наложиха категорично над варненци с 4:0. Въпреки многото проблеми в състава, Нефтохимик диктуваше събитията на терена през цялото време.

С отбора, заради различни травми, не отпътуваха четирима опитни футболисти – Диян Молдованов, Цветомир Цонков, Мирослав Радев и Михаил Георгиев, а преди срещата се наложиха промени в стартовия състав заради здравословно неразположение на защитника Пламен Тенев.

И четирите попадения паднаха преди почивката. Двубоят започна ударно за „зелените“, които откриха резултата още във втората минута, чрез Иван Цачев. Той засече центриране на Николай Костов. След 10 минути игра Атанас Ташолов удвои аванса на „шейховете“. Той бе точен с глава след центриране от корнер на Цветан Филипов. В 42-ра минута Димитър Костадинов проби отдясно и върна към Иван Колев, който се разписа за 3:0. Минута преди края на полувремето Ерик Почански оформи крайното 4:0, след асистенция на Цветан Филипов.

През втората част доминацията на Нефтохимик продължи, но до гол не се стигна. В края на есенния полусезон бургазлии са на пето място, на три точки от третото място, което дава право за бараж за влизане в Ефбет лигата.

Състав на Нефтохимик: Росен Андонов, Атанас Ташолов, Джунейт Али, Димитър Костадинов (65 Галин Иванов), Ерик Почански, Иван Цачев, Иван Колев (75 Живко Петков), Николай Костов (60 Йолиян Милков), Радослав Апостолов, Цветан Филипов, Цветан Чахов