Нафтата се сбогува с турнира за купата на България след равенство с Пирин

Нафтата се сбогува с турнира за купата на България след равенство с Пирин - E-Burgas.com
[caption id="attachment_38023" align="alignleft" width="300"] Футболистите на Нефтохимик нямаха поводи за радост в двубоя с Пирин /Гд/[/caption] Нефтохимик отпадна от турнира за купата на България, след като завърши 1:1 в реванша с Пирин /Гд/ и отпадна с общ резултат 1:2. Заради наказание "шейховете" посрещнаха неврокопчани на стадиона в Нова Загора. Под възгласите на над 200 фенове, футболистите на Нефтохимик започнаха здрава битка още с първата съдийска свирка. В началните минути единоборствата преобладаваха и двата отбора така и не успяха да създадат нито едно чисто голово положение. В 20-ата минута Велин Дамянов проби отдясно, центрира в наказателното поле, но там двама футболисти на „шейховете” се разминаха с топката. Секунди по-късно Манев пое топката отляво, центрира, но Абди Абдиков боксира топката далеч от вратата си. В 23-ата минута Драги Коцев се възползва от неразбирателство в защитата на символичните домакини и откри резулата. Вина за попадението носи и Цветан Димитров, който увисна при центрирането. Бившият страж на Левски очевидно бе преследван от страхотен карък, след като само 15-ина минути по-късно се контузи нелепо и се наложи да бъде заменен от Божидар Стойчев. В заключителната част на първото полувреме Любо Божинов можеше да се откъсне сам срещу стража на гостите, но защитник на Пирин пресече подаването на Дамянов. В началото на второто полувреме наставникът на Нефтохимик Димчо Ненов рискува и пусна на терена Румен Николов, заменил Юри Иванов. Смяната даде своето отражение – Нефтохимик контролираше играта, но до попадение така и не се стигаше. Пирин /Гд/ от своя страна умело се бранеше в своята половина, а тежките амтосферни условия затруднява сериозно футболистите на нафтата. В 86-ата минута Румен Николов все пак изравни след като ефектно засече центриране отдясно, но силите на "зелените" не стигнаха за нищо повече. Отново той можеше да покачи на 2:1 в 88-ата минута след като насочи с глава топката към вратата на Пирин. Коженото кълбо обаче облиза страничния стълб. Нефтохимик: Цв.Димитров /42 Б.Стойчев/, Д.Лефтерлов, Д.Молдованов, Г.Хашев, Ю.Иванов/48 Р.Николов/, В.Дамянов, Г.Димов, Х.Лемперов, Е.Манев, Л.Божинов, Ж.Петков /74 Ст.Андонов/