Левски пречупи Черноморец и взе първа победа в Бургас

Левски пречупи Черноморец и взе първа победа в Бургас - E-Burgas.com
Снимка НБЛ

Левски записа първа победа за сезона в Националната баскетболна лига, като преодоля Черноморец като гост с 81:70. Столичният тим води от началото до края и напълно заслужи успеха в Бургас, съобщава сайтът bgbasket.com.

Васил Евтимов нямаше много опции пред себе си, заради контузията на Симеон Лепичев, а Георги Боянов бе оставен на резервната скамейка, като мястото му зае Красимир Маринчевски. Както стана ясно преди мача, Лепичев ще отсъства около два месеца заради частично разкъсване в менискуса.

Левски изигра най-доброто си полувреме от началото на сезона, като дръпна още от първите минути на мача.

"Сините" бяха особено впечатляващи в началния период от двубоя, в който играеха на скорост и използваха хаоса в организацията на Черноморец по най-добрия начин. Бургазлии играеха без енергия от своя страна и рано-рано изостанаха в резултата. Силният старт на Левски се дължеше и на стрелбата за три точки, като Лъчезар Димитров даде тон на своите с 4 от 5 точни шута от разстояние през първото полувреме.

Джъстин Уотс вкара 11 за Черноморец до почивката, но получи проблем в крака точно преди паузата. Николай Титков върна надеждите на домакините с тройки в края на полувремето, но все пак след 20 минути разликата бе 12 - 33:45.

Нов американски баскетболист дебютира днес за Черноморец "Черноморец" във възлова битка за Топ 4 в НБЛ "Черноморец" задържа 4-тото място в НБЛ след победа над "Ямбол" Баскетболният "Черноморец" се изправя срещу "Левски" в тв мач днес "Черноморец" се върна на победния път с блестящ Георги Боянов Ето защо бургаският баскетбол потърси помощ от държавата "Черноморец" взе с лекота морското дерби във Варна Подвиг! С едва шест души "Черноморец" победи "Балкан" в героичен мач Отложиха баскетболния мач между Черноморец и Левски за четвъртък "Черноморец" с куп проблеми преди мача си с "Левски"