Черноморец с идиотска стъпка по пътя към Европа

Черноморец с идиотска стъпка по пътя към Европа - E-Burgas.com
Черноморец допусна идиотска грешка и завърши 1:1 в домакинството си с опашкаря Локо /София/ в мач от 29-ия кръг на "А" група. Така кръг преди края акулите изпуснаха третото място, а надеждите им да се класират за Европа започнаха да се изпаряват. Като цяло селекцията на Димитър Димитров - Херо изнесе слаб мач. Сините видимо подцениха съперника и допуснаха гостите още в средата на първото полувреме да поведат в резултата с гол на Антонио Павлов. Юношата на Левски се откъсна сам срещу Стоян Колев, пробяга 30 метра и прокара топката под плонжа на вратаря на бургазлии. След куп пропуски в 47-ата минута Аатиф Шаешу все пак успя да изравни резултата. Домакините  може повече да съжаляват за пропуснатите три точки, тъй като имаха преимущество през по-голямата част от срещата.Яник Боли обаче на два пъти пропусна да се разпише от добри позиции, като при първото положение от два метра уцели Галев. Въпреки всичко Локомотив можеше да стигне до пълен успех, ако Владимир Манчев бе отбелязал в даденото от съдията продължение, когато остана очи в очи със Стоян Колев. Отборът на Черноморец на 99% изгуби шанс за третото място в класирането. Един кръг преди края на първенството "акулите" изостават на две точки от Левски, а в последния кръг "сините" приемат Светкавица. Със спечелената точка в днешния двубой Локомотив си осигури оставане в елита. Черноморец - Локо Сф 1:1 0:1 Павлов 39 1:1 Шаешу 47