Битката във водната топка при мъжете започна с изненади

Битката във водната топка при мъжете започна с изненади - E-Burgas.com

Уникалният басейн "Парк Арена ОЗК" стана център на оспорвани двубои по водна топка. Спортното съоръжение прие мачовете от първия квалификационен кръг при мъжете. В рамките на три дни се изиграха 20 мача. Двубоите бяха между морските отбори на "Черноморец", "Аква Спорт", "Черно море", "Комодор" и "КПС Варна" срещу столичните "Локомотив НН", "Славия", ЦСКА и "Левски".

Както в турнира за Купата на България, така и сега, любителите на водната топка видяха оспорвани мачове с интересни развои.

Домакините от "Черноморец", които в края на миналата година спечелиха трофея за второто място за Купа България, играха в непълен състав и не успяха да покажат най-доброто, на което са способни. Поради здравословни проблеми един от титулярите в отбора се включваше в игра епизодично, което също оказа влияние върху крайното представяне на "Черноморец".

Възпитаниците на старши треньора Петър Йонов записаха само една победа. Те се наложиха над "Левски" с 9:3 и заеха предпоследното осмо място във временното класиране. Първи с 12 т. актив е шампионът и носител на Купа "България" "Локомотив НН". Втори в класирането е "Славия" с 10 т. Изненадата поднесе дебютантът при мъжете "КПС Варна", който победи шампиона на страната и зае трета позиция с 9 т. В класирането следват: 4. "Комодор" - 7 т., 5. "Черно море" - 6 т., 6. ЦСКА - 6 т., 7. "Аква спорт" - 6 т., 8. "Черноморец" - 3 т., 9. "Левски" - 0т. Морските отбори изиграха по 4 мача, докато столичните с по една среща повече.

Вторият квалификационен кръг от първенството при мъжете е от 15 до 17 февруари, когато отборите ще бъдат разделени в две групи. На бургаския "Парк Арена ОЗК" ще се състоят морските сблъсъци. В София на басейн "Диана" ще спорят тимовете от столицата.

Първите четири отбора в общото класиране ще оформят финална четворка. Останалите пет състава ще спорят за позиции от пето до девето място. Мачовете ще се играят на 20 и 21 април, а новият шампион ще бъде "коронован" на басейна красавец в Бургас.

Носителят на Купа България за 2019 ще стане ясен през март, като домакин на финалния турнир също ще е "Парк Арена ОЗК".

Резултатите от първи квалификационен турнир - мъже: Черноморец - Локомотив НН 6:17, Комодор - Левски 11:1, Аква Спорт - ЦСКА 8:9, Черно море - Славия 8:9, Комодор - Славия 10:10, Аква спорт - Левски 15:3, Черноморец - ЦСКА 6:14, КПС Варна - Локомотив НН 7:6, Аква Спорт - Славия 10:9, Черноморец - Левски 9:3, ЦСКА - КПС Варна 5:9, Локомотив НН - Черно море 15:7, Аква спорт - Локомотив НН 6:13, Черно море - Левски 14:2, Комодор - ЦСКА 10:9, КПС Варна - Славия 3:4, Комодор - Локомотив 4:5, КПС Варна - Левски 13:4, Черно море - ЦСКА 10:6, Черноморец - Славия 5:10.