Наше момче покори Беларус

Наше момче покори Беларус - E-Burgas.com
Беларус има нов герой и това е състезателят на КК”Буши-до”/ Черноморец/ Деян Братков. Той спечели купата Гомеля, най- престижното отличие за каратист в Беларус. Деян Братков бе част от националния отбор и се представи отлично в традиционния турнир за купата на Гомел, в който участваха над 170 каратисти от бившите руски републики - Казахстан, Беларус, Украйна, Русия. Златното момче на Черноморец взриви публиката и стана любимец на Беларус след като спечели безапелационно три двубоя, два от които завършиха с нокаут.Дни наред снимката му не слиза от беларуските медии, които го наричат „българското чудо”. Деян Братков спечели златото в кат. 70 кг. при мъжете, а националният ни отбор се завърна с 4 златни,2 сребърни и 2 бронзови медала. КК”Буши до” /Черноморец/ се представи отлично и на завършилия турнир от календара на Българската карате киокушин федерация за „Купа Габрово”. На татамито в града на шегата излязоха 213 състезатели от 22 клуба в 32 категории. Черноморският карате клуб защити реномето си на един от най- силните в страната със завоювани 2 златни,3 сребърни и 3 бронзови медала. С титли се завърнаха Христина Казакова и Галя Стайкова от с. Атия, които завоюваха в своите категории златни медали. Със сребърни медали се окичиха Тодор Чанев от Черноморец, Дара Гайтанджиева и Мартин Мавров от с.Атия.Бронзови медалисти от турнира в Габрово са Яни Стоянов от Черноморец,Божидара Бонева от с. Атия и Ангел Райчев от с. Росен.