Емануил Манев донесе нова победа за Нефтохимик (снимки)

Емануил Манев донесе нова победа за Нефтохимик (снимки) - E-Burgas.com
Нефтохимик достигна до лесна победа с 2:0 над Шумен в мач от 10-ия кръг на „Б” група. И двете попадения бяха дело на намиращия се в отлична форма Емануил Манев. С новите три точки „шейховете” се залепиха зад лидера Спартак /Плевен/ и вече имат само пункт по-малко от плевенчани. Селекцията на Димчо Ненов обаче и в тази среща показа две коренно различни лица. През първата част домакините в игрово отношение смазаха гостите, но през второто полувреме те видимо намалиха оборотите. Зелените започнала отлична мача. Още в 2-ата минута Любо Божинов с мощен шут от 20-ина метра изпробва рефлекса на стража на Шумен Тодор Тодоров. Две минути по-късно Румен Николов се откъсна, стреля, но Тодоров отново бе на мястото си. В 23-ата минута Живко Петков проби по десния фланг, центрира отлично в наказателто поле на гостите, където непокритият Емануил Манев откри резултата. В 35-ата минута Манев с далечен изстрел от 25 метра вкара ефектен гол за 2:0 в полза на домакините. Второто полувреме „шейховете” видимо намалиха оборотите и изпусна удобна възможност, за разгром на съперника. С няколко пропуски се отчетоха Румен Николов и Живко Петков. Следващият кръг Нефтохимик гостува на Калиакра в Каварна. Нефтохимик: Божидар Стойчев, Петър Патев, Диян Молдованов, Георги Хашев, Юри Иванов, Галин Димов, Любомир Божинов, Емануил Манев, Живко Петков /76 Станимир Митев/, Румен Николов /81 Петър Колев/, Димитър Благов /66 Христо Лемперов/ Шумен: Тодор Тодоров, Мердан Бойомо, Любомир Деспотов, Димитър Витанов, Антонио Караоуда, Илиян Христов, Евгени Зюмбюлев, Рос Чизоли, Никола Чезаре, Емануеле Морини, Захари Димитров