Дизастър спечели турнира по плажен футбол в Бургас

Дизастър спечели турнира по плажен футбол в Бургас - E-Burgas.com
Дизастър спечели третото издание на турнира по плажен футбол за аматьори на Football24.bg, провело се на Северния плаж през уикенда. Във финала Дизастър се наложи над Шпорите с 4:1 и триумфира с купата. Преди това тимът на Дизастър се наложи над По дяволите футбола в полуфиналите. Шпорите пък хвърлиха бомбата, след като на 1/2-финала победиха отбора на Team Power, който не познаваше вкуса на поражението до този момент. Организатори и фенове останаха доволни от нивото на играта и красивите изпълнения по време на турнира. Наградата за най-добър играч на турнира на Унибет получи Иван Юлиянов от Шпорите. "Оценката, която можем да поставим е задоволителна. Винаги има върху какво да се работи. Лично аз се надявам, че през следващото лято ще увеличим броя на турнирите. Миналата година стартирахме с един турнир в Бургас, а през тази вече станаха три, като такъв имаше и в Поморие. Имаме предложения и от други градове да организираме подобен род надпревари. Надявам се, че подпомагаме развитието на плажния футбол, който е много атрактивен спорт. На 1 и 2 септември отборът на Бургас, който бе създаден от нас ще спори за титлата в държавното първенство и се надявам, че ще успеем да я спечелим и да запалим още повече деца по този спорт. Мисля, че няма по-хубаво от това младите хора да се забавляват и спортуват. До този момент Бургас изоставаше от Варна като популярност на плажния футбол, но мисля, че работата ни с Веско Илчев дава резултат и скоро ще можем да определяме Бургас, като център на плажния футбол", коментира собственикът на Football24.bg и съорганизатор на турнира Станимир Стоянов