Черноморец и ЦСКА въртят равенство пред 10 хил. на „Лазур“

Черноморец и ЦСКА въртят равенство пред 10 хил. на „Лазур“ - E-Burgas.com
  [caption id="attachment_25152" align="alignleft" width="285" caption="снимка: Спортал"][/caption] Черноморец и ЦСКА не успяха да се победят на стадион „Лазур“ в мач от 2-я кръг на „А“ група. Двата тима си подариха по едно полувреме, като през първата част по-добрият отбор бе този на Черноморец, а през второто - ЦСКА. „Червените“ отбелязаха първия си гол за сезона, но той бе дело на капитана на „акулите“ Траян Дянков, който си вкара автогол в 22-ата минута. През второто полувреме едно от откритията на Херо – Яник Боли, наказа грешка на армейската отбрана. Нападателят бе оставен абсолютно непокрит в наказателното поле и със силен шут прати топката под плонжа на Черни, с което се разписа за 1:1. Отборът на Стойчо Младенов остава 14-ти във временното класиране, само с една точка актив, а Черноморец – 12-ти. В края на мача "червените" нямаха късмет, Присо, Карачанаков и Шеридън записаха пропуски. Отборът на Черноморец бе по-добрият тим на терена през първата част, но не успя да отбележи гол във вратата на ЦСКА. „Червените“ откриха головия си актив през новия сезон, с автогол на капитана на „акулите“ - Траян Дянков. Първите 15 минути на двубоя бяха лишени от опасни положения пред двете врати, а пък Анисе бе най-освиркваният играч на терена. При всяко докосване на топката, феновете на "акулите" изразяваха негодуванието си към мадагаскареца. Футболистите на Димитър Димитров – Херо имаха възможност да отбележат попадение от статични положения, но без успех. В 10-ата минута Килиън Шеридън бе изведен от Иван Бандаловски, ирландецът обаче не успя да овладее добре топката и пропиля своя шанс пред вратата на Стоян Колев. Последваха удари на Уатара и Нландалу, но „акулите“ не стигнаха до попадение. Домакините бяха по-настоятелният тим на терена. В 22-ата минута Антон Карачанаков успя да преодолее четирима футболисти на Черноморец в средата на терерна, по отличен начин намери Присо по дясното крило, камерунецът центрира в малкия пеналт, където Траян Дянков си отбеляза автогол, в опита си да избие топката. След като получи гол във вратата си тимът на Херо търсеше изравнителния гол, в 41-ата минута Яник Боли стреля с глава, но ударът му срещна рамката на вратата. В началото на второто полувреме играта бе прекъсната, тъй като феновете на „червените“ хвърлиха бомбички и стадион „Лазур“ потъна в дим. В 63-ата минута Антон Карачанаков премина през половината терен, но вместо да комбинира с Присо и Шеридън, младежкият национал предпочете да стреля от малък ъгъл, но топката излезе в аут. В 70-ата минута Яник Боли наказа грешка на отбраната на ЦСКА и изравни резултата. Нападателят бе оставен абсолютно непокрит в наказателното поле и със силен шут под плонжа на Черни се разписа за 1:1. Последва пропуск на Присо, който не успя да вкара от близка дистанция, а в 83-ата минута Антон Карачанаков удари греда. В последните минути Шеридън направи уникален пропуск, който лиши неговия тим от трите точки.