Титли, медали и купи за бургаската борба, всички призьори са ученици в Спортното училище - E-Burgas.com

Много медали на Държавното отборно първенство по борба – свободен и класически стил за юноши и девойки, спечелиха представителите на трите бургаски клуба.

Шампионатът се проведе в зала „Никола Станчев“.

Девойките на клуб „Бургас“ станаха отборни първенци и грабнаха купата със 127 точки. Те изпревариха със солидна преднина заелите второ и трето място, съответно клуб „Станка Златева“ – 75 точки, и „Мадарски конник“ Шумен – 72 точки.

Сребърна медалистка в кат. 65 кг е Християна Димитрова. Бронзови отличия заслужиха съотборничките й Памела Добрева – 55 кг, Теодора Станков а- 57 кг, и Милена Михалева- 68 кг. Бронз в кат. 65 кг спечели и състезателката на „Черноморец-св. борба“ Ана-Мария Петрова.

При юношите купата за второ място в отборното класиране също е на бургаски адрес. Тя стана притежание на представителите на „Черноморец-св. борба“ – 128 точки.

Първото място е за „Берое“ Стара Загора – 174 точки, а трети остана „Би Риал“ Сандански с 95 точки.

Сребърен медал при 97-килограмовите заслужи Борислав Петков от „Черноморец- св. борба“. Бронзови отличия спечелиха съотборниците му Ергюн Шукри- кат.57 кг, Диян Ангелов – 65 кг, Костадин Иванов и Стефан Цонев- 92 кг.

Треньори на клуб „Черноморец-св. борба“ са Илиан Стефанов, Мариан Тодоров, Стоян Панев, Кирил Димитров и Мариан Фучеджиев.

Състезателят на клуб „Бургас“ в кат. 92 кг Андриан Вълканов взе сребро в свободния стил, където участваха общо 144 борци от 37 клуба от цялата страна.

Шампионски титли в класическия стил завоюваха Николай Ганев в кат. 52 кг и Димитър Рачев- кат. 77 кг. Рачев, който е бронзов медалист от Европейското първенство през 2022 година, единодушно беше определен за най-резултатен борец. И двамата са състезатели на клуб „Бургас“.

Съотборниците им Айредин Хюсеин и Николай Велев са носители съответно на сребърен медал при 55-килограмовите и на бронзов в кат. 130 кг.

Треньори на клуб „Бургас“ са Николай Милков в свободния стил и Николай Дачев в класическия.

Два бронзови медала грабнаха възпитаниците на Златомир Стоянов от клуб „Черноморец – кл. борба“ – Десислав Стоянов и Стоян Казаков в кат. 72 кг.

Всички шампиони и медалисти са възпитаници на Спортното училище „Юрий Гагарин“.

„Поздравявам ги за силата на духа, за себераздаването по време на тренировки и състезания. Спортът борба е сред водещите в нашето училище, доказват го впечатляващите резултати не само на това първенство. Благодарност и за техните треньори“, заяви директорът на СУ „Юрий Гагарин“ Янчо Стойчев.