Созопол мина победоносно и през Нова Загора

Созопол мина победоносно и през Нова Загора - E-Burgas.com
[caption id="attachment_62469" align="aligncenter" width="403"]снимка: facebook снимка: facebook[/caption] Отборът на Созопол постигна поредната си победа във „В” Югоизточна футболна група. Тимът, ръководен от Румен Димов, победи като гост Загорец (Нова Загора) с 2:0. Попаденията отбелязаха Ст. Митев (55 мин.) и С. Баев (82 мин). Домакините започнаха двубоя изключително настървено, като преобладаваха твърдите единоборства. Чистите положения през първата част обаче създадени от „небесно сините”, но пропуски пред противниковата врата направиха Баев и Тошков, а веднъж и гредата попречи на гостите да открият резултата. През вторите 45 минути Созопол натисна своя противник и резултатът не закъсня. Ст. Митев реализира 10 минути след подновяването на играта. Гостите продължиха да бъдат по- настойчиви, търсейки втори гол, който да предреши крайния победител. Такъв падна 8 минути преди края на редовните 90, дело на С. Баев. До края на срещата ново попадение не падна, като със спечелените 3 точки продължават да оглавяват класирането на Югоизток. „Доволен съм от победата. Изключително твърд мач. Виждате, че домакините се хвърлиха едва ли не на живот и смърт. Може би имаха и допълнителен стимул да измъкнат нещо от нас. Както обаче неведнъж съм казвал, това ни чака до края на сезон. Радостното е, че засега се справяме с всички предизвикателства и то с изцяло футболни средства. Вярвам, че и занапред ще е така”, заяви след срещата за e-Burgas силният човек в Созопол Румен Димов.