Нефтохимик се опъна на ЦСКА, но рухна в края

Нефтохимик се опъна на ЦСКА, но рухна в края - E-Burgas.com
[caption id="attachment_59361" align="aligncenter" width="548"]снимка: news7 снимка: news7[/caption] Нефтохимик загуби домакинството си на ЦСКА с 1:3. Бургазлии играха като равен с равен срещу именития си съперник до 80-ата минута на срещата, когато два бързи гола за „армейците” реализираха Гъргоров (80 мин.) и Илиев (84 мин.). Преди това Цонков даде аванс на „нафтата” с гол от центъра в 18-ата минута, а Мартин Петров изравни с красиво воле в 27-ата минута. Момчетата на Атанас Атанасов- Орела за пореден път изиграха домакинската си среща на ст. „Хаджи Димитър” в Сливен. Още с първия съдийски сигнал, „шейховете” опитаха да осъществят натиск. Пропуски обаче направиха Петков и Цонков. С оглед играта на двата отбора, логичното се случи в 18- ата минута. Уникален гол за бургазлии реализира Цветомир Цонков. Халфът пресече опит за пас на Браян Хауърди с мощен изстрел от центъра прехвърли Томаш Черни, който бе излязъл напред. Вратарят на ЦСКА само изгледа как топката спира в мрежата зад него за 1:0 в полза на Нефтохимик. След попадението „червените” се активизираха и имаха шанс да изравнят. В 20-та минута шут на Мартин Петров бе блокиран. Домакините пък отговориха с две изключително опасни атаки в рамките на 2-3 минути, които по чудо не завършиха с втори гол. Геният на бившия национал Мартин Петров блесна в 27-ата минута. След асистенция на Милисавлевич, Петров със страхотно воле от десетина метра направи резултата 1:1. В 39-ата минута на двубоя бургазлии имаха претенции за дузпа за фаул на Браян Хауърд срещу Живко Петков. Реферът обаче остана безмълвен. Секунди по- късно отличен шанс за „нафтата” пропиля Живко Петков. След центриране на Стамен Ангелов, нападателят от 3-4 метра разтърси горната греда зад вратаря Черни. Така двата отбора се оттеглиха за почивка при резултат 1:1. Второто полувреме започна с вихрени атаки на гостите от столицата. След само 60 секунди игра, Мартин Петров имаше възможност отново да се запише сред голмайсторите, но стражът на Нефтохимик Денчев спаси ударът му от близко разстояние. С всяка изминала минута натискът на „армейците” се засилваше все повече. В 75- ата минута Марсиньо изпълни перфектно пряк свободен удар, но топката среща напречната. Секунди по- късно вратарят на бургазлии трябваше да показва класа при страховит изстрел на Хауърд. Десетина минути преди края на редовното време, Нефтохимик имаха възможност отново да излязат напред в резултата. Юри Иванов от тъч намери Манев, който стреля от страничната линия на пеналта, но съвсем малко не му достигна да огорчи Черни. Вместо гол във врата на ЦСКА, такъв падна в тази на Нефтохимик. В ответната атака, след пропуска на Манев, Емил Гъргоров отбеляза за 2:1 в полза на столичани, с удар от границата на наказателното поле. Този гол, като че ли пречупи възпитаниците на Атанас Атанасов, които след само 4 минути инкасираха нов гол. Валентин Илиев засече с глава центриране от корнер, насочвайки топката в мрежата на Денчев за 3:1 в полза на футболистите на Стойчо Младенов. До края на срещата положения липсваха и резултатът остана непроменен- Нефтохимик – ЦСКА 1:3.