Мъри писа „отличен” на Черноморец

Мъри писа „отличен” на Черноморец - E-Burgas.com
[caption id="attachment_59304" align="aligncenter" width="640"]снимка: news7 снимка: news7[/caption] Отборът на Черноморец загуби с 1:6 визитата си на Ботев (Пд). На два пъти за „канарчетата” се разписа Абел Анисе в 19-ата и 35- ата минута. В 47-ата минута Ромарио направи резултата класически. Георги Сърмов реализира четвърто попадение за „жълто- черните” в 55-ата минута, а 67-ата Ромарио направи 5:1. Голът за момчетата на Димитър Димитров- Херо отбеляза Аммари в 51-ата минута. Още с първия съдийски сигнал, домакините тръгнаха да атакуват, търсейки ранен гол. На няколко пъти само решителните намеси на „сините” защитници и вратаря Георгиев предотвратиха сигурен гол във вратата на бургазлии. Логичното все пак се случи в 19-ата минута. Луис Енрике стигна с топката до аутлинията и центрира на близката греда. Там Абел Анисе изпревари Янко Георгиев и с плонж във вратарското поле насочи кълбото близкия ъгъл за 1:0. След гола, Черноморец се активизира, стремейки се да върне попадението. До сериозни положения пред вратата на Стаховяк обаче така и не се стигна. Ботев пък набързо отбеляза и второ попадение. В 35- ата минута Иван Цветков изведе чудесно Анисе между централните защитници на гостите, халфът пусна топката под излезлия да го пресрещне Георгиев и така покачи резултатът на 2:0. До края на първите 45 минути, домакините от Пловдив можеха да направят резултата още по- изразителен, но с пропуски се отличиха Йордан Христов, Георги Сърмов, Вандер и голмайсторът Абел Анисе. Така Ботев се оттегли на полувремето само с 2 гола преднина. В рамките на само 10 минути след подновяването на играта, зрителите на ст. „Христо Ботев” видяха 3 гола. Не бяха изминали 120 секунди от второто полувреме, когато Ромарио направи резултата класически. Вандер пое топката и с прецизен пас изведе Ромарио сам срещу Георгиев, холандецът мушна топката между краката на вратаря за 3:0. „Акулите” този път успяха бързо да отвърнат на удара и само 4 минути по- късно намалиха изоставането си. Петър Атанасов подаде на излизащия сам срещу Стаховяк Аммари и алжирецът реализира с прецизен удар в левия ъгъл. В 55-ата минута на срещата домакините възстановиха преднината си отново на 3 попадения. Ромарио центрира във вратарското поле, а  Георги Сърмов буквално разстреля Георгиев. „Канарчетата” можеха да отбележат и пето попадение, но гредата спаси бургазлии в 66-ата минута. Луис Енрике нахлу в наказателното поле и от очертанията на вратарското поле нанесе мощен удар, който обаче се отби от напречната греда. Минута по- късно пловдивчани все пак ликуваха, след като Ромарио реализира втория си гол в мача и пети за тима си. Вандер овладя отбитата от гредата топка и центрира. За оставения съвсем сам Ромарио не бе трудно да насочи топката с глава в мрежата на Георгиев за 5:1. Двайсетина минути преди края на двубоя, гостите от Черноморец имаха възможност да направят загубата си по- почетна, но удар от воле на Наджиб Аммари срещна дясната греда на вратата, пазена от Стаховяк. Дванадесет минути преди края на срещата, вратарят на Черноморец Георгиев се контузи. Той бе принудително заменен от Ник Дашев. Не беше изминала и минута от влизането му в игра, когато на резервния страж на бургазлии се наложи да извади топката от мрежата си. Луис Педро успя да го изненада шут от около 25 метра, за да направи загубата на Черноморец катастрофална- 6:1.