Черноморец вече е втори

Черноморец вече е втори - E-Burgas.com
С минимални усилия отборът на Черноморец разгроми Светкавица с 6:0 в мач от 21-ия кръг на „А” група. Всичките попадения на стадион „Лазур” в Бургас бяха дело на чужденци, след като по два гола отбелязаха Родригес Асис (32, 80), Яник Боли (35, 52) и Аатиф Шаешу (60, 88). По този начин бургазлии се изкачиха на втора позиция в класирането, след като отборите на Левски и Лудогорец загубиха своите мачове. Срещата бе равностойна, но само в първия половин час, когато “акулите” видимо бяха подценили своя съперник. Най-сериозното положение за „акулите” в началните минути се откри пред котдивоарския нападател Боли в 12-ата минута, който обаче стреля покрай вратата. По този начин се стигна до 31-ата минута, когато сякаш от нищото бургазлии успяха да открият резултата. При едно центриране от корнер в наказателното поле на Светкавица Петър Трифонов игра с ръка, а главният рефер Владимир Вълков не се поколеба да посочи бялата точка. Зад топката застана Асис, който хладнокръвно копна кълбото в стил „Паненка” за 1:0. Три минути по-късно „акулите” ликуваха за втори път след като удар на Шаешу се отби в страничната греда, а Боли отбеляза най-лесното попадение в кариерата си, засичайки търкулналата се по голлинията топка. До края на първата част Черноморец вкара още два пъти топката в мрежата зад Тодоров, но попаденията бяха отменени поради засада и нарушение в нападение. След почивката силите напуснаха „мълниите”, които изключително рядко преминаваха централната линия. Така докрая на срещата на терена имаше само един отбор – този на домакините. В тренировъчно темпо момчетата на Димитър Димитров успяха да нанижат още три попадения в мрежата на съперника. В 52-ата минута Боли засече с глава перфектно центриране на Уалембо отдясно, придавайки класическо изражение на резултата. Осем минути по-късно след ужасяваща грешка в отбраната на Светкавица за Шаешу остана просто да насочи топката в опразнената врата. Асис вкара за 5:0 в 80-ата минута след като се подигра с едно движение с бранителите на гостите и останал сам срещу Тодоров нямаше проблеми да го преодолее. Две минути преди края и Шаешу се разписа за втори път с хубав диагонален удар отдясно и оформи крайния резултат. По този начин Черноморец се изкачи на второ място в класирането с актив от 46 точки