Бургазлийче стана световен шампион по шах!

Бургазлийче стана световен шампион по шах! - E-Burgas.com
Цветан Стоянов е роден в Казанлък, но се живее в Бургас Талантливият български шахматист Цветан Стоянов грабна златен медал в категорията ученици до 9 години на световното първенство по шахмат, което се проведе от 7-и до 14-и май в Порто Карас (Гърция), пише gol.bg Младият ни състезател Цветан Стоянов стана световен шампион с невероятния резултат от 8,5 точки, при 9 възможни, информира БТА. Негов личен треньор е Живко Жеков от ШК Бургас. Цветан Стоянов е роден в Казанлък, но се премести в Бургас, за да тренира при Живко Жеков в местния шахматен клуб. През миналата година Цветан Стоянов стана европейски шампион за ученици до 8-годишна възраст, така че любителите на шахмата в България могат с гордост да очакват наследника на бившия световен шампион при мъжете Веско Топалов. Интересното е, че преди повече от месец Цветан Стоянов стана шампион на България до 10 години, постигайки абсолютно същия резултат - 8,5 точки от 9 срещи.