
Особено активизиране на икономическата активност през следващата година се очаква в областите Пазарджик и Бургас. „Чуждестранните инвестиции отново ще се насочат предимно към Южна България”, коментира икономистът от Института за пазарна икономика Явор Алексиев в ефира на Bulgaria On Air.
Данните от мащабен анализ на ИПИ сочат, че през следващата година в голяма част от областите в Северна България ще има запазване на нивата на инвестиционната активност и дори спад. По-голяма динамика се очаква да има в Добрич и Шумен, посочи Алексиев.
Той поясни, че по-бурното развитие на определени области от Южна България през последните години е свързано с фокусирането на изпълнението на инфраструктурни проекти, довели до създаване и на повече работни места.