„Ботев“ грабна шампионската титла на детския футболен турнир „Приморско лято“ 2016 - E-Burgas.com

„Ботев“ – Пловдив е шампионът на детския футболен турнир „Приморско лято“ 2016, мачовете на който се разиграха този уикенд на стадиона на ММЦ – Приморско. В състезанието се включиха „Ропотамо“ - Приморско, „Левски“ - София, „Берое“- Ст. Загора, „Ботев“ - Пловдив, „ДИТ“ - София, „Дунав“ - Русе, „Етър“ Велико Търново, „Черно море“ - Варна, „Черноморец“ – Бургас  и „The Stars of Kadikoy” – Istanbul.

Футболното първенство в морския град се превърна в незабравим празник за децата, изпълнен с много емоции, нови приятелства, забавления, награди и редица изненади.

Още с откриването му организаторите дадоха заявка за провеждане на турнир от професионална величина. Три дни десетте отбора, разпределени в две групи, се състезаваха на принципа „всеки срещу всеки“. След това първите два отбора от всяка група се срещнаха на полуфинала „на кръст“, а победителите премериха сили на финала. Успехът на  състезателите от „Ботев“ дойде след победата им над „Левски“ във финалната среща на турнира.

Титлата „шампион“ в крайното класиране на елитното първенство за 2016 г. заслужено спечелиха децата на „Ботев“ – Пловдив.  На второ място се нареди „Левски“ – София, трети остана „Черно море“ - Варна, а четвъртото място зае „Черноморец“ – Бургас.

Тимовете-първенци получиха наградите си лично от кмета на община Приморско д-р Димитър Германов. С индивидуални награди бяха удостоени и състезатели, показали качества на терена.

Престижният турнир, който се провежда за втора година, се организира от Петър Жабов, Красимир Левтеров, Петър Костадинов и Иван Иванов с генералната подкрепа на община Приморско.