Пастата съсече Черноморец в Разград

Пастата съсече Черноморец в Разград - E-Burgas.com
[caption id="attachment_14062" align="alignleft" width="300" caption="Стефан Спасов свири и първия мач между двата тима"][/caption] Черноморец загуби с 1:3 гостуването си на Лудогорец в Разград. Сериозни скандали съпътсваха мача след куп спорни отсъждания на главният рефер Стефан Спасов. Пастата първо не свири нарушение срещу Шаешу, а от тази атака падна и изравнителния гол за домакините. Малко по-късно той отсъди и спорна дузпа за разградчани, а през второто полувреме изгони и Тодор Паланков. Иначе акулите успяха изненадващо успяха да излязат напред в резултата. Още в 4-ата минута Венци Христов получи топката в наказателното поле, ударът му попадна в гредата, но при добавката Дяков нямаше как да сгреши за 1:0. Последва натиск за домакините, които се отчетоха с два пропуска на Гъргоров и Станислав Генчев. Така се стигна до 31-ата минута Шаешу бе фаулиран в половината на домакините, но съдийски сигнал така и нямаше. От последвата контра Емил Гъргоров и Иван Стоянов разиграха отлично на двойно, а вторият с хубав удар прати топката в мрежата Стоян Колев - 1:1. Игровата ситуация отпуши гнева на старши треньора на гостите Димитър Димитров, който поиска фаул секунди преди гола. Херо нахлу на терена и се наложи четирима полицаии да го вадят от там, а след това той бе и отстранен от съдията Стефан Спасов. В 38-ата минута домакините полоучиха правото да изпълнят много спорна дузпа за фаул на Уалембо. Иван Стоянов с безкомпромисен удар в обратния ъгъл доведе нещата до пълне обрат. Веднага след паузата домакините тръгнаха в атаки с нови сили, докато "акулите" сдадоха гарда и атакуваха по-рядко. Така се стигна до 75-ата минута, когато Иван Стоянов получи топката в наказателното поле, пусна към Емил Гъргоров, който нямаше проблеми да вкара за 3:1. В 76-ата минута Паланков получи директен червен картон за фаул срещу Барт и това практически предреши крайния изход на двубоя. И сини, и зелени просто доиграха срещата.