Несебър удари рамо на Нефтохимик за „А“ група

Несебър удари рамо на Нефтохимик за „А“ група - E-Burgas.com
Несебър удари сериозно рамо на Нефтохимик в борбата за "А" група, след като не устави да бъде победен от един от преките конкуренти на шейховете - Ботев /Пловдив/. Отборът на Шиника поднесе изненадата на кръга в Източната Б група и завъйрши при резултат 1:1. Резултатът бе открит от Деян Христов, който в 26-ата минута наказа грешка на вратаря Илия Николов и отблизо вкара за 1:0. До края на полувремето пропуски от чисти ситуации направиха Ангел Рахов, Ангел Христов и Петър Атанасов, а удар на Йордан Христов мина на сантиметри от гредата. Много силно полувреме за пловдивчани направи Мариан Огнянов. Бившият халф на Левски започна за първи път като титуляр за Ботев и даде всички нестандартни идеи в играта на тима. Огнянов бе заменен малко след началото на втората част, а играта на канарчетата след почивката бе доста безлична. Жълто-черните успяха да отправят само няколко далечни удара и логично липсата на агресия в техните редици бе наказана от Борислав Иванов, който в 74-ата минута засече центриране на Орловски от пряк свободен удар и изравни за 1:1. Гостите можеха дори да си тръгнат с победата, ако не беше фрапиращият пропуск на Христо Александров десет минути преди края на срещата, когато вместо да вкара на празна врата би в ръцете на Христо Иванов.и източник: Гонг