Нефтохимик спечели градското дерби. Двата тима се сбиха

Нефтохимик спечели градското дерби. Двата тима се сбиха - E-Burgas.com
Neftohimik123 Нефтохимик победи Черноморец с 1:0 в градското дерби. Символични домакини в срещата бяха „шейховете”. Тя се състоя на стадион „Хаджи Димитър в Сливен. Ст. треньорът на „зелените”  Атанас Атанасов е избрал следния стартов състав: Генчев,  Лемперов,  Иванов,  Патев, Янев, Цонков – к,  Манев, Христов, Орачев, Димитров, Ангелов. Наставникът на Черноморец Димитър Димитров започва със следната единайсеторка: Георгиев, Траянов, Маркиньо, Амари, Манзоро, Чико,  Кавдански, Стоянов,  Балтанов – к, Филипов, Атанасов. Още при първата си по- сериозна атака, възпитаниците на Атанас Атанасов- Орела успяха да открият резултата. Диян Христов изведе сам срещу вратаря Димитров, който не остави никакви шансове за Георгиев. Попадението беше отбелязано в 11-ата минута. „Акулите” имаха възможност да изравнят 25-ата минута, но изстрел на Крум Стоянов мина на сантиметри от страничната греда. В 38-ата минута главният рефер на двубоя отсъди дузпа в полза на Нефтохимик. Най- тежкото наказание бе за фаул на вратаря Янко Георгиев срещу Диян Христов. Зад топката застана потърпевшият, но стражът на „акулите” отрази удара му. Така, 5 минути преди края на първото полувреме, резултатът се запазва 1:0 в полза на Нефтохимик. В 72-ата минута Нефтохимик бе на крачка от втори гол, но този път в собствената си врата. При разбъркване в наказателното поле на „шейховете”, играч в зелено се опита да изчисти топката, но тя попадна в гредата зад Денчев. Само 3 минути по- късно нервите на терена ескалираха. Двата отбора се „хвана за гушите”, като в мелето се включиха и хора от двата щаба. След като ситуацията се успокои, реферът Георги Кабаков показа жълт картон на капитана на Черноморец Лъчезар Балтанов. Резервата на Нефтохимик Калоянов пък бе изгонен с червен картон от резервната скамейка. До края на срещата футбол почти не се игра. Така Нефтохимик се поздрави с минимален, но изключително сладък успех – 1:0. Това пък е и първа победа на Атанас Атанасов като наставник на тима.