Нефтохимик с втора поредна победа

Нефтохимик с втора поредна победа - E-Burgas.com
Нефтохимик постигна вторапобеда в рамките на два дни в контролна среща с отбор от "В" група. „Шейховете” се наложиха с 2:0 над Созопол, като и двете попадения вкара Галин Димов. Димов откри резултата в 40-ата минута с глава. Той нацели топката около точката за изпълнение на дузпа след като Момчил Желев му центрира от ляво. Димов видя, че вратарят на Созопол Тодор Йорданов е излязъл и го прехвърли с глава. Стамен Ангелов и Петър Колев от идентични позиции пропуснаха да вкарат малко преди гола на дясното крило. Ударите им от фланговете излязоха в аут. След началото на втората част Милен Христов не успя да отбележи втори гол с удар от 10 метра, но 65-ата Галин Димов вкара от фаул. Той изпрати топката неспасяемо в горния десен ъгъл от границата на наказателното поле. До края на срещата Емануил Манев можеше да вкара и трети гол, но топката беше спряна на голлинията. Продължават пробите на юношата на ЦСКА Димитър Коларов, който играе като дясно крило. До два дни обаче трябва да има яснота дали ще му бъде предложен договор, обяви спортният директор Костадин Джамбазов. Десният защитник Николай Костов се контузи в днешния мач. Той има разтежение на подбедрицата и ще отсъства в следващите 2-3 дни. Продължава лечението на Станимир Митев и Стойко Сакалиев, които трябва да се върнат на терена до 10 дни.