„Черноморец” взе три точки от Гоце Делчев

„Черноморец” взе три точки от Гоце Делчев - E-Burgas.com
Отборът на „Черноморец”-Бургас победи тима на „Пирин” Гоце Делчев с 1:0 в мач от 11-тия кръг на родното първенство. Въпреки минималния резултат, бургазлии напълно заслужено си тръгнаха с победата с оглед на показаното и създадените положения. Двубоят започна с минута мълчание в памет на бившия изпълнителен директор на „Черноморец-Бургас” Тодор Хънков, който снощи изгуби битката с тежко заболяване. Още в първите минути момчетата на Димитър Димитров имаха възможност да поведат чрез Уатара. Домакините също отговориха с положение пред вратата на Стоян Колев, но то не доведе до нищо опасно. След първите 10 минути, „акулите” взеха инициативата в свои ръце и започнаха настоятелно да търсят попадението. Логичното се случи в 24-та минута, когато Исуф Уатара беше изведен от Георги Терзиев и сам срещу вратаря отбеляза победния гол в мача. До края на първата част гостите от Бургас можеха на няколко пъти да сложат край на интригата в двубоя, но липсваше концентрация в завършващата фаза. Втората част също премина на високи обороти. Въпреки опитите на домакините да се върнат в двубоя, черноморци изцяло контролираха нещата. Най-чистото положение за гол се откри пред Венцислав Христов, който излезе очи в очи с вратаря, но ударът му бе отразен. Пропуски още направиха Венелин Филипов и Гаел. Домакините също имаха няколко добри положения, но Стоян Колев отново беше на висота и не им остави никакви шансове. „Смятам, че постигнахме напълно заслужен успех на фона на показаното днес. Въпреки това се вижда, че продължава да ни лиспва класа. Имахме много положения, с които можехме да си решим мача. Това не е липса на късмет и шанс. Според мен нямаме нужното самочувствие и класа пред гола. Радостното е, че играем доста силно във фаза защита. В последните няколко мача почти нямаме голови положения пред нашата врата, което е добър атестат за играта на хората в защита, а и на целия отбор”, сподели след края на двубоя старши треньорът на бургазлии Димитър Димитров-Херо. С актив от 18 точки, отборът на „Черноморец-Бургас” заема 6-то място във временното класиране. В следващия кръг „акулите” приемат тима на „Етър” Велико Търново.