Победа и драматично реми за елитните формации на Черноморец-Бургас

Победа и драматично реми за елитните формации на Черноморец-Бургас - E-Burgas.com
Елитните формации на „акулите” до 17 и до 19 години записаха победа и равенство в мачове от първенството. Победата дойде от старшата възраст, които изиграха своя последен мач за сезона. Възпитаниците на старши треньора Антон Спасов се наложиха с 3:1 над тима на „Берое” Стара Загора. Попаденията за бургазлии отбелязаха Даниел Стоянов, Милен Гамаков и Калоян Зайков. Така черноморци завършиха сезона на 8-мо място, с актив от 48 точки. Другата формация, до 17 години, изпусна важни 3 точки по пътя си към призовите места. Момчетата на Малин Орачев завършиха инфарктното 3:3 с лидера „Левски”. Мачът от 28-мия кръг на първенството се игра на градския стадион в Поморие. Срещата започна много динамично и само за 3 минути гостите вече водеха с 2:0. Бургазлии обаче не се стъписаха и само 5 минути по-късно върнаха едно попадение. Милчо Ангелов направи хубав пробив, стреля, ударът му срещна напречната греда и Ахмед Ахмедов направи добавка с глава за 2:1. В 23-та минута отново Милчо Ангелов показа своята класа, след като направи близо 30-метров самостоятелен пробив и прониза стражът на гостите за 2:2. Пет минути преди края на първата част гостите от „Левски” останаха с човек по-малко, след като вратарят им беше изгонен с директен червен картон за игра с ръка извън наказателното поле. Милчо Ангелов застана зад топката, но при изпълнението на фаула топката срещна ръката на защитник в синьо и съдията посочи бялата точка. Щатният реализатор на „акулите” отново пое отговорността и реализира за 3:2. През втората част домакините от Бургас направиха много пропуски, а и главния рефер спести на гостите изгонването на още един техен играч. В 64-та минута гостите успяха да изравнят резултата и да спечелят жизнено важната за тях точка. До края на срещата бургазлии дадоха всичко от себе да се преборят за победата, но късметът не им се усмихна. Въпреки това и двата отбора направиха един доста стойностен двубой за стандартите на българския футбол. В следващия, предпоследен, кръг 17 годишните „акули” гостуват на тима на „Ботев” Пловдив. Срещата е на 17-ти юни /неделя/ от 17:30 часа.