Нефтохимик продължава напред за Купата, чака Лудогорец в Созопол

Нефтохимик продължава напред за Купата, чака Лудогорец в Созопол - E-Burgas.com

Нефтохимик преодоля Севлиево в предварителния кръг на Купа България. „Шейховете“ се наложиха като гости на стадион Раковски с 3:1. След тази победа за бургаския тим предстои домакинство на елитния Лудогорец. Срещата от 1/16 финалите на турнира ще е на 25 септември /сряда/, от 16:00 ч., на Арена Созопол.

Първата част премина под диктовката на гостите, но без особени опасности пред вратата на Севлиево. В края на полувремето гол на Живко Петков не бе зачетен. Той стреля, топката рикушира в напречната греда и падна, по преценка на съдията, пред голлинията. След почивката домакините успяха да поведат, при контраатака. Нефтохимик изравни в 86-та минута от дузпа. Единадесетметровият наказателен удар бе отсъден заради нарушение срещу Цветан Чахов, а от бялата точка точен за 1:1 бе Живко Петков. Решението на съдията редизвика реакции от страна на домакините, заради които те получиха два червени картони. Редовното време приключи при равен резултат и последва продължение, в което „шейховете“ добавиха още две попадения. Те бяха дело на Цветан Чахов.

Състав на Нефтохимик: Росен Андонов, Боримир Карамфилов (Иван Колев), Галин Димов, Джунейт Али, Живко Петков, Йолиян Милков (56 Николай Костов), Мирослав Радев (46 Димитър Костадинов), Михаил Георгиев, Пламен Тенев, Цветан Филипов (75 Радослав Апостолов), Цветан Чахов

Резервен състав: Павел Здравков, Диян Молдованов, Кристиян Мирославов