Нефтохимик отново вдигна летвата! Стигна 1/4 финал в Европа

Нефтохимик отново вдигна летвата! Стигна 1/4 финал в Европа - E-Burgas.com

Волейболистите на Нефтохимик 2010 (Бургас) надиграха като гости норвежкия Берген с 3:1 гейма и стартираха отлично участието си на 1/8-финалите в Купата на ЦЕВ. Така, родните шампиони, водени от Найден Найденов са на крачка от отстраняването на съперника и продължаване напред на 1/4-финал в турнира. Реваншът е на 17 януари в бургаската зала "Младост", като какъвто и да било успех ги класира за следващата фаза. Ето какво каза мениджърът на бургазлии Огнян Томов за BGvolleyball.com след срещата:

„Радваме се от успеха, за това отидохме да победим Берген. Изиграхме два перфектни гейма. Бяхме много концентрирани, много събрани и направо убихме домакините. В третия гейм водехме до 21:17, при което решихме предварително, че мачът е приключил и спряхме да играем. А на един такъв отбор дадеш ли му шанс да се разиграе, той не го изпуска, особено пред собствена публика. Така загубихме третия гейм. Важното е, че успяхме да се съберем. В четвъртия отново имаше разлика за норвежците, но пред угрозата да загубим и тази част момчетата се стегнаха, отново показаха какво могат и се наложихме, а с това взехме и победата.“

„Определено мога да кажа, че сме по-добрият отбор и мачът трябваше да бъде с чиста победа за нас. Смятам, че в реванша, ако не допуснем подценяване и сме мобилизирани и концентрирани отново ще победим и ще се класираме на 1/4  финали.“

„И накрая най-хубавото бе, че около петнадесет българи, които живеят и работят в Норвегия дойдоха на мача и викаха за нас. Те не само направиха страхотна обстановка, но и ни накараха да се чувстваме като у дома и ние им благодарим за това.“