Нефтохимик отива на финал на Републиканското първенство за ветерани

Нефтохимик отива на финал на Републиканското първенство за ветерани - E-Burgas.com

Нефтохимик за трета поредна година се класира за финала на Републиканското първенство за ветерани. В полуфиналния двубой бургаските легенди извоюваха категорична победа над Ботев /Враца/ с 4:1.

На полувремето резултатът беше 3:0 за „шейховете“, след попадения на Пламен Крумен, Ганчо Евтимов и Мирослав Косев. През втората част Ботев успя да отбележи един гол от дузпа, а победното 4:1 оформи Пламен Крумов. Врачани имаха няколко възможности да намалят резултата, но вратарят на Нефтохимик Боян Андонов се намеси отлично.

В другия полуфинал от първенството ще се срещнат отборите на Лудогорец и Витоша /Бистрица/, а победителят от този двубой ще бъде съперникът на Нефтохимик за Купата на ветераните.