Наградиха победителите на „Бургас офроуд“ 2012

Наградиха победителите на „Бургас офроуд“ 2012 - E-Burgas.com
Стотици зрители от различни части на страната се събраха на пясъчната кариера край Българово на 8 декември, за да наблюдават драматичния финал на „Бургас офроуд” 2012. Тази година състезанието влезе в календара на Българската федерация по автомобилен спорт  като Пети кръг от националния шампионат по офроуд. Негови организатори са клубовете „Геа Офроуд 4х4” и Vromos.com. Интригата за купата остана най-силна в състезателните класове Т1 и Т2. За това спомогна и теренът на пясъчната кариера край Българово, тъй като след дъждовете трасето напомняше на лунен пейзаж. В най-силния клас T1 отличията връчи зам.-областният управител на Бургас – Атанас Терзиев. ”Бургас офроуд” е важно събитие от спортния календар на Бургас и привлича все повече любители на автомобилизма и от други области на страната.  Третото му издание го превръща в традиция за града. Поздравявам организаторите, победителите, както и всички участници. ”, каза  Терзиев. Първо място в клас T1 завоюваха Орлин Алексиев и Пламен Николов от клуб „4x4 Адвенчър”. Втори се наредиха Траян Траянов и Зорница Тодорова от същия клуб, а на трето се класираха Константин Чолаков и Николай Грънчев от бургаския клуб „Геа офроуд 4х4”. В  клас  Т2  първо място заеха Христо Калинков и Ясен Денев от  клуб АСК „Добрич”. Втори обяха Костадин Тошев и Тодор Тиролски от АСК „Черно море”, а трети останаха Десислава Тодорова и Тодор Христов от клуб „4x4 Адвенчър”. Участниците в клас „любители”  се раздадоха до край. Първо  място заеха  Николай Колев и Венелин Градев от  АСК „Черно море”. Спечелилите  второ място са Михаил Малчев и Живко Стоянов от бургаския АСК „Геа офроуд”, те взеха и наградата за феърплей. На трето място се класираха  Свилен Максимов и Пламен Генчев от „Network Racing”. При моторите в клас „Мото” първи  купата вдигна Пламен Янков от „Ендуро груп”, 2 място зае  Хранимир Анастасов  от АСК „Черно море”, а трето  Красимир Колев от  „Extreme Toyota Venci”. Всички призьори получиха купи и награди от спонсорите на „Бургас офроуд” 2012 – моторни масла „Motul”  и фитнес „Pure Health & Fittness”. Въпреки че клубовете организатори не могат да  участват със свои екипажи, по време на „Бургас офроуд” 2012 ясно си пролича техния почерк. Това стана благодарение на  Ончо Ончев, който проектира трасето на третия етап. Пясъчната кариера  е един  от най-силните козове на организаторите, защото осигурява перфектна видимост и по тази причина събира много публика. Тя  изглежда различно всеки ден, а допълнително предимство е, че е само на 10 мин. от Бургас.   Заради хлъзгавото и изключително трудно трасе  се наложи организаторите да отменят автокеча, който бе предвиден като изненада за публиката. Въпреки това атракции за зрителите не липсваха и през трите състезателни дни. ”Бургас офроуд” 2012 се проведе в три дни – 6,7 и 8 декември. В първите два екипажите караха по черен път край селата Бата, Драганово, Брястовец, Изворище и Банево. Третият ден състезанието бе тип „баха”. Участниците тръгнаха от квартал  „Сарафово”, стигнаха до пясъчната кариера в Българово, където етапа се затвори, направиха 5 обиколки и след това се отправиха към финиша отново в Сарафово”, обясниха Атанас Георгиев и Явор Атанасов.