Бургазлията Милен Паунов спечели боксовото шоу

Бургазлията Милен Паунов спечели боксовото шоу - E-Burgas.com
Бургазлията Милен Паунов спечели шампионската титла в професионалния боксов турнир „Bigger`s Better”, провел се късно снощи в спортна зала "Младост".  Това е втори пореден успех за Паунов, който преди година също грабна първото място от този формат. Милен вдигна и чек за 15 хил долара. В„Bigger`s Better” участваха състезатели с умения и шампионски титли в различни бойни дисциплини и категория над 80кг. Всички те обаче трябваше за кратко да забравят уменията си с крака, технични захвати и ключове на земя и да сложат боксови ръкавици. На ринга се качиха осем състезатели от различна националност, които жребият разпредели в четири срещи. С победи в първия етап се поздравиха: Представителят на Германия Марсел Готшалк, който победи молдовският боец Николае Визитиу. Холандецът Енрике Зова, който отстрани сърбина Драган Йованович. Милен Паунов, който победи поляка Камил Соколовски, и румънеца Петре Гананау, който победи близо 130-килограмовия представител на Суринам Роджър Пинас. В полуфиналния етап от надпреварата Милен Паунов победи на ринга румънският боец Петре Гананау, а преди това холандецът Зова отстрани немския претендент за титлата и си осигури място на финал. Така на финала Милен Паунов се изправи срещу Енкрике Зова, който бе буквално премазан от мощното кроше на бургазлията. Боксовото шоу се излъчваше пряко по Евроспорт, а спортна зала Младост се пръскаше по шевовете. Сред зрителите бе забелязан и първият български олимпийски шампион по бокс Георги Костадинов. Легендарният боксоьор изгледа всички срещи със сантиментални чувства, спомняйки си за овациите в Мюнхен през 1972 година.