Шампионът Нефтохимик загуби полуфинала за Купата, бургазлии поглеждат към селекцията и Шампионска лига - E-Burgas.com
Архив

Напрегнатият сезон за шампиона Нефтохимик приключи със загуба от Монтана с 2:3 гейма за Купата на България в Добрич. Свръхочакванията за тима, воден от Петър Дочев изиграха лоша шега на бургазлии и днес бяха надиграни от финалиста в шампоионата.

Основна заслуга за победата над Нефтохимик има националът Тодор Скримов, който реализира най-много точки в решаващия тайбрек.

Треньорът на Нефтохимик Петър Дочев заяви след края на мача, че двубоят се е решил около 10-тата точка на тайбрека. „Имахме шансове в този момент, но ги пропиляхме, не мога да хвърля вината върху съдийството след като изоставахме с 2 гейма. Поздравявам отбора на Монтана, изпълняваха агресивен сервис, който затрудни нашето посрещане. Мисля че направихме щастливи хората, които не ни обичат, а тези които оценяват това, което направихме през сезона, мисля че вече са повече“, сподели Дочев.

Бъдещето на треньора в тима зависи от желанието или нежеланието на ръководството на Нефтохимик да водят преговори, разкри още наставника.

Шампионът вече спокойно може да се концентрира в селекция и изграждането на още по-боеспособен отбор, който да атакува най-престижния европейски клубен турнир – Шампионската лига. Предстоят и преговори с основните състезатели, които допринесоха за спечелването на Суперлигата за сезон 2016/2017.