Нефтохимик победи Монтана

Нефтохимик победи Монтана - E-Burgas.com
Волейболистите на Нефтохимик 2010 записаха нов успех в Суперлигата, като спечелиха домакинството си срещу гостуващия Монтана. Бургазлии надиграха чисто гостите с 3:0 (25:21, 25:21, 25:18), като записаха втора победа от пролетния дял на първенството. С това те се изкачиха на 5-то място във временното класиране с 21 точки след 7 победи и 7 загуби, изпреварвайки Левски Волей и Арда (Кърджали), но "сините" и кърджалийци са с мач по-малко, поради отлагане на срещите им от последния кръг. Момчетата на Петър Дочев, пък продължават да са 4-ти също с 21 точки след 7 победи и 7 загуби. В междинния 15-ти кръг Нефтохимик гостува на Черно море БАСК, а Монтана приема Марек Юнион Ивкони. Мачовете са в сряда (1 февруари) от 18:00 часа. През цялото време домакините бяха водещият отбор на полето, като логично спечелиха крайната победа. След тежкото пътуване до Бургас, монтанчани сякъш нямаха сили за противодействие, а основните им проблеми идваха от слабости в посрещане и много лични грешки. В третия гейм треньорът на гостите Петър Дочев потърси промяна чрез три смени, като вигра влязоха Денис Чавдаров, Веселин Илиев и разпределителят Любомир Агонцев. Играта на монтанчини като чели потръгна и те поведоха с 8:4 и 10:7. Усилията им обаче не се увенчаха дълго с успех, като домакините заличиха пасива си, и с по-стабилна игра отново взеха нещата в свои ръце и затвориха гейма, а с това и мача с чиста победа.