Нефтохимик 2010 хвана последния влак за Купата

Нефтохимик 2010 хвана последния влак за Купата  - E-Burgas.com

Шампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас) взеха последния билет за четвърти кръг на турнира за Купата на България. Бургазлии надиграха домакина Пирин (Разлог) с 3:0 (25:22, 27:25, 25:19) в последния мач от трети кръг на надпреварата, информира порталът BGvolleyball.com.

Така момчетата на Николай Желязков се присъединиха към Монтана, ЦСКА, Добруджа 07, Дунав, Черноморец (Бяла), ПСК Локомотив, Хебър (Пазарджик).

Състезателите на Нефтохимик имаха предимство през почти целият двубой, като единствено във втората част играта бе по-оспорвана.

В нея домакините бяха максимално близо до съперника, но не успяха да го преодолеят. Бургаският тим показа по-голяма устойчивост и характер и даде сериозен отпор. Впоследствие шампионите не срещнаха повече проблеми и се поздравиха с чиста победа.

Най-резултатни бяха Денис Карягин и Мирослав Градинаров с по 18 точки (2 аса, 4 блокади) (3 аса, 2 блокади). Илия Петков добави 10 точки (3 блокади). За съперника Александър Симеонов приключи със 17 точки (3 блокади). Благовест Катранджиев завърши с 9 точки (1 ас, 1 блокада).