Мастер /Бургас/ тръгна с домакинско равенство /снимки/

Мастер /Бургас/ тръгна с домакинско равенство /снимки/ - E-Burgas.com
Мастер /Бургас/ започна новото първенство в Югоизточната "В" група с домакинско равенство -1:1 със Свиленград 1921. Пред около 100-ина зрители на стадиона в Българово двата отбора направиха добър двубой за стандартите на третия ешалон. За домакините срещата се разви по мечтан сценарий. Още в 4-ата минута опитният Стефан Трайков проби отдясно, центрира отлично топката към Антон Иванов, който от малката пеналтерия не се поколеба да открие резултата - 1:0 за Мастер. След очаквания домакински натиск, футболистите на Стоян Ненов, изпуснаха инициативата и оставиха на гостите да контролират срещата. В 19-ата минута халфът на свиленградчани Пейо Батинов с мощна тупалка от 25 метра нацели гредата над стража на домакините Свилен Нотев. Само две минути по-късно Николай Колев от Свиленград мощно нахлу по десния фланг и поднесе коженото кълбо на крака на Иван Ангелов, който опъна мрежата на Мастер за -1:1. В 41-ата минута гостите имаха нов шанс, но младокът Емилиян Зотев се засуети и изпусна сигурно ново попадение. През втората част играта бе равностойно. По чистите голови положение бяха за гостуващия тим, който на няколко пъти изтърва удобни възможности за победен гол. Другите отбори от региона - Созопол и Несебър също стартираха с равенство. Отборът на Румен Димов завъртя нулево реми при гостуването си на Загорец в Нова Загора, а несебърлии направиха 1:1 с Левски в Карлово. Мастер: Нотев, Гочев,  Ненов, Георгиев, Маринов, Трайков /66 Златев/, Цъцъров /57 Рачев/, Иванов/79 Раев/, Пл.Димитров, Стойчев, Дерменджиев Свиленград 1921: Грабчев, Николов, Т.Попов, Кардашев, Г.Иванов, Н.Киров, Н.Колев /86 Татьозов/, Батинов, Ангелов, Цеков, Зотев /80 А.Садъков/ Рефери: Георги Кабаков, Чакъров, Бодуров Голмайстори: 1:0 Антон Иванов /4 минута/, 1:1 Иван Ангелов /21 минута/ Жълти картони: Ненов и Димитров /Мастер/, Н.Киров /Свиленград/