Кметът: Понякога ни наричат чешити, понякога сме люти, но изпадне ли в беда градът, сме единни
06.12.2012г. 08:37ч.
Тържествена сесия на Общински съвет Бургас се проведе в заседателната зала на Общинска администрация днес.
На заседанието 11 човека, бяха удостоени с приза "почетен гражданин". Кметът Димитър Николов и председателят на ОбС Снежина Маджарова поздрави бургазлии с кратка реч.
„Измина още една слънчева година. Освен с добрите новини, нея ще я запомним и с терористичния атентат на летището. Бяхме шокирани, но не и уплашени и въпреки стреса бях горд, че съм кмет на бургазлии. Не се подадохме на паника и песимистични прогнози. Бяхме общност и показахме,че се държим заедно и в трудни за града ни събития. Понякога ни наричат чешити. Понякога сме люти и нямаме страхове да кажем на глас нелицеприятни за другите думи, но знаем изпадне ли в беда градът ни, трябва ли да подкрепим съгражданин, чуем ли името на успял по света бургазлия, сме единни”, каза в речта си Димитър Николов. Той продекламира бъдещите приоритети и проекти, които предстои да се изпълнят през следващата година - ремонта на моста, на остров Св. Анастасия, закупуването на собствен кораб, реконструкцията на улица „Богодири”, на част от „Александровска”, на историческото ядро на Морската градина и ред други.
„Всичко това се случва и ще продължава да се случва, защото ние бургаските чешити показахме, че сме една бургаска общност”, каза още Димитър Николов.
Преди започване деца музикално училище „Проф. Панчо Владигеров” изпълниха своята авторска песен, посветна на Бургас -Морско утро“. Музиката на песента е написана от осмокласника Георги Милтиядов, а текстът е на второкласничката.