Греда и куп пропуски спряха Нефтохимик срещу Литекс

Греда и куп пропуски спряха Нефтохимик срещу Литекс - E-Burgas.com
нефтохимикОтборите на Нефтохимик и Литекс завършиха при резултат 0:2 в двубой от 14-я кръг на родната „А” група. Срещата се игра на ст. „Хаджи Димитър” в Сливен, а дебют като старши треньор на бургазлии направи Атанас Атанасов. Символичните гости поведоха в края на първото полувреме след автогол на Лемперов. Вторият гол реализира Джазула в 79-ата мин. Куп пропуски и удар в гредата пък попречиха на „шейховете” да вземат нещо от този мач. След равностойни начални минути, Нефтохимик първи имаше възможност да излезе напред в резултата. В 13-ата мин. Петър Димитров се възползва от грешка в защитата на Литекс и отправи силен удар към вратата. Стражът на ловчанлии обаче се намеси сигурно и изби в корнер. При последвалото изпълнение, футболистите на Орела имаха претенции за игра с ръка на „оранжев” състезател, но реферът не отсъди дузпа. 11 минути по- късно, ново сериозно положение бе пропиляно от Нефтохимик. Той открадна топката в средата на терена и опита да намери Пепи Димитров, но пасът бе дълъг и Александров спаси. Така се стигна и до 42-ата мин., когато Лемперов от състава на домакините си отбеляза автогол. Манолов бе добре изведен в наказателното поле, центрира успоредно на голлинията, а Лемперов в опита си да изчисти, насочи топката в собствената си мрежа. Вторите 45 минути започнаха с лек натиск на Литекс, но до сериозно положение отново стигнаха „шейховете”. Центриране на Христо Лемперов можеше да доведе до гол. Евгени Александров не прецени топката, а десния стълб на вратата му спаси „оранжевите” от изравнително попадение. В 79-ата мин Момчил Цветанов подаде на Джордан, който от своя страна подаде на Юрген Джазула. За последния пък не представляваше никаква трудност да опъне мрежата зад Денчев и да покачи на 2:0, което се оказа и крайният резултат от срещата.