Черноморец се бетонира на третото място след победа над Ботев /Враца/

Черноморец се бетонира на третото място след победа над Ботев /Враца/ - E-Burgas.com
Черноморец (Бургас) победи без напрежение “Ботев” (Враца) с 3:1 и се доближи само на точка от второто място в “А” група. Головете вкараха Венци Христов, Шаешу и Боли, а за гостите се разписа Илия Илиев. Мача започна вихрено за домакините, които откриха резултата в 14-ата минута с гол на Венцислав Христов, но 5 минути преди края на първото полувреме гостите изравниха след страхотно изпълнение от фаул на Илия Илиев. Не минаха и 3 минути и “акулите” отново поведоха. Асис центрира топката в наказателното поле, а Яник Боли успя да я прати във вратата на “Ботев” – 2:1. Веднага след почивката домакините решиха мача. Шаешу отправи невероятен изстрел, който попадна в целта и бе оформен крайния резултат. До края мача се доиграваше, като единствено рефера Никола Попов сътвори нещо интересно. В 63-ата минута той отсъди дузпа за Черноморец, но минута по-късно я отмени след консултация с помощника си Антон Терзиев. В последната минута на мача Цветомир Цонков от състава на домакините си изпроси червен картон. Въпреки, че имаше вече един жълт картон, преднината е два гола, а до края остават 2 минути, футболиста реши да се прави на интересен и да бави времето и съвсем очаквано пое към душовете преди останалите. Така Черноморец запази третата си позиция в “А” група, но вече е само на точка от втория Лудогорец, който завърши 1:1 с Литекс у дома и загуби 2 точки. Въпреки загубата “Ботев” почти сигурно остава в елита и следващия сезон, след като се намира на 12 място с 21 точки, на 8 точки над зоната на изпадащите.