Черноморец не пусна на Локо Сф и го засили към „Б“ група

Черноморец не пусна на Локо Сф и го засили към „Б“ група - E-Burgas.com
Отборът на „Черноморец-Бургас“ постигна безапелационна победа с 3:1 срещу тима на „Локомотив“ София. Бургазлии за пореден път доказаха, че са отбор, който играе само и единствено за своята чест и не влизат в никакви уговорки. Срещата започна по-добре за домакините, които взеха инициативата и по-често поглеждаха към вратата на противника. Всичко по-интересно обаче се случи след почивката. В 63-та минута гостите от София поведоха в резултата чрез Маркиньос. Само 6 минути по-късно „акулите“ изравниха. Гаел проби отдясно и с много прецизно центриране буквално сложи топката на главата на Преслав Йорданов, който беше безмилостен за 1:1. След изравнителното попадение черноморци се вдигнаха на щурм и резултатът не закъсня. Само 3 минути по-късно пълният обрат вече беше факт. Цветомир Цонков пое топката с гърди в наказателното поле и с левия крак я прати неспасяемо в мрежата на гостите. След това попадение, „акулите“ вече бяха пълни господари на терена. Точка на спора сложи Венелин Филипов в 75-та минута, отново след асистенция на Гаел. С актив от 46 точки, момчетата на старши треньора Димитър Димитров продължават да заемат 6-то място във временното класиране. В следващия кръг бургазлии гостуват на „Славия“ в София. Мачът е на 22-ри май /сряда/ от 18:00 часа.